6 varovných znamení, že vaše manželství spěje k rozvodu

6 varovných znamení, že vaše manželství spěje k rozvodu

·         Vztah se vyvíjí a mění příliš rychle. Je normální, že zamilovaní lidé spolu tráví mnoho času a dávají si svou lásku okázale najevo. Pokud ale po dvou letech je váš vztah úplně jiný, než byl na začátku a vášeň a láska rychle vyprchává, je pravděpodobné, že manželství zkrachuje.
·         Nesourodé očekávání je dalším zabijákem vztahu. Pokud dostanete prstýnek a myslíte si, že budete neustále spolu a pořád se jen bavit, můžete být zklamaní. Směrování vztahu si musíte vyčinit dopředu, ať nemáte nereálná očekávání, která by později vedla ke konfliktům.
vodit se za ruce
·         Neschopnost komunikace. Komunikace ve vztahu je klíčová. Rozrůstající se neschopnost spolu mluvit je jedním z nejčastějších důvodů rozvodu. Váš manžel nemůže číst vaše myšlenky a ani vy to nedokážete. Je potřeba naučit se mluvit i o věcech, kterým byste se nejradši vyhnuli, a to hlavně v klidu a s rozumem.
·         Finanční nejistota. Pokud jste nemluvili o tom, co jste ochotni a kolik chcete kam investovat již před svatbou, je načase toto téma otevřít co nejdříve. Možná budete chtít být více času spolu a ani váš manžel nechce tolik pracovat, ale myslí si, že vy potřebujete finanční jistotu. Možná, že váš manžel neví, že byste byla ochotna snížit své nároky, pokud by to znamenalo, že je šťastnější, méně stresující a má více času pro rodinu.
prsty s prstenem
·         Závislost. Pokud problémy z dřívějška nebyly řádně zpracovány, jeden nebo oba z páru se mohou obrátit na jiné řešení, aby se s problémem vyrovnali. Není dobré podceňovat problémy, se kterými se vaše polovička potýká. Zatímco partner, který čelí závislosti, musí být připraven na změnu, druhý partner je tu od toho, aby poskytl podporu, soucit a trpělivost.
·         Nedostatek společných zájmů. Řekněme, že manžel se zajímá o cyklistiku. Najednou tráví hodiny po práci na tréninku a každý víkend jezdí na závody a jiné události. Pokud manželka nemá o jízdu na kole zájem a nemá ani zájem se aspoň účastnit událostí, mohou se od sebe odcizit. Nebo hůř, a to že ten druhý zaplní tento prázdný bod alkoholem, drogami, hazardními hrami, nadměrnými nákupy a podobné. Dvojice by měla přemýšlet o dalším způsobu, jak spolu trávit čas.