Čištění pleti olejem? Budete překvapeni!

Olej a čistá pleť? To přece nejde dohromady. Hodně lidí se obává, že když použije na svůj obličej olej, bude jeho pokožka velmi mastná, póry se ucpou a zanesou – objeví se černé tečky, či akné a to nikdo z nás nechce. Opak je ovšem pravdou. Ženy, které si čistí svou pleť pomocí olejů, na tuto metodu nedají dopustit. Kromě krásné a vyčištěné pleti slibují i její hloubkovou hydrataci a jemnost.

olej z pelargónie.jpg

V podstatě se nejedná o nic víc než o smíchání několika druhů vhodných olejů, které si vmasírujete do pokožky obličeje namísto jiných kosmetických prostředků. Případně si lze koupit přímo vytvořenou olejovou směs k čištění pleti. Největší podíl v takových směsích má ricinový olej pro své blahodárné účinky. Vybírejte vždy bio, za studena lisované oleje od ověřených firem, abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům, které by se objevily v případě použití nekvalitního oleje. Olej má tu výhodu, že se dostane hluboko do pokožky a vytáhne nečistoty a maz, který byste jiným způsobem z pleti nedostali.

Co je potřeba?

· Kvalitní olej, či směs olejů

· Hadřík (například malý ručník)

· Horká voda

· Trocha času

Pokud máte vše potřebné, pusťte se do toho. Doporučuji celou proceduru provádět ve sprše, ale vůbec to není podmínkou. Nakapejte si trochu oleje do dlaní, promněte, aby se prohřál a poté aplikujte na svou pleť. Jemnými, krouživými pohyby si promasírujte obličej, vždy pohybem ve směru nahoru. Můžete se také podívat na videa vhodných masáží obličeje a spojit čištění pleti s jejím promasírováním, olej se lépe vstřebá a půjde více do hloubky. Poté, co jste olej rovnoměrně rozetřeli po celé tváři, si připravte malý ručník, na několik okamžiků ho dejte pod proud horké vody, vyždímejte a přiložte na obličej. V tento okamžik se vám z obličeje začne odpařovat olej, stačí počkat chvíli, nebo si lehněte a počkejte až ručník vychladne – záleží, co vám je příjemnější. Pak stačí ručník sundat, trochu si jím utřít obličej a nechat uschnout.

masážní oleje.jpg

Pokud zajistíte své pokožce i další formu hydratace a péče, jistě nezalitujete a budete se svým vzhledem mnohem spokojenější.