Co je to webhosting?

Jistě je mezi námi stále ještě mnoho těch, kteří by nedokázali slovo webhosting vysvětlit. A to třeba i navzdory tomu, že jsou každodenními uživateli internetu, tedy toho, co se bez webhostingu neobejde. Protože kdyby tohoto nebylo…
Co by vlastně z internetu zbylo? Možná nějaké ty satelity, nějaké ty počítače, routery, modemy a kabely, ale nic víc. Internet by bez webhostingu přišel o to nejdůležitější, co lidstvu nabízí, a stal by se vlastně zbytečným.
www kolem světa
A když je něco tak důležité, měli byste vědět, co to vlastně je.
Více se o tomto píše třeba na . Jak se tu píše, je webhosting jednoduše něco, díky čemu můžete působit na internetu se svým vlastním obsahem.
Je to něco, za co se někdy platí a někdy také ne. Přičemž je logicky kvalitnější zpravidla to, za co platíte, jakkoliv i zde platí, že ty nejlevnější alternativy mohou být všelijaké úrovně. Protože když si zaplatíte, nemáte omezený prostor a služby a nejste zavaleni reklamou, jež financuje bezplatné alternativy za vás.
Pokud je webhosting zdarma, stejně není vesměs až tak docela zadarmo. Nic neplatíte, ovšem „platíte v naturáliích“. Například vám tam straší otravná reklama, doménu si musíte registrovat přes poskytovatele freehostingu a podobně, často vám tu nejsou dostupné všechny technologie.
šablona wordpressu
Dále se dá o webhostingu říci, že je člověk leckdy rád, že si tam může dát svůj vlastní web a přitom se nemusí starat o jeho nákladný provoz. Prostě si zaplatí nebo „nezaplatí“ a postará se někdo jiný. Je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak si založit vlastní a plně funkční web, vesměs přináší optimální podmínky pro provoz, nabízí zákaznickou podporu. Prostě paráda.
Že jste dosud nepochopili, co to webhosting je? Jejda! Já vám vlastně zapomněl říci to úplně nejzásadnější. Co to vůbec je.
Nuže vězte, že je to prosté. Je to služba, kterou si pronajímáte vlastní místo na internetu, na němž můžete provozovat své vlastní stránky na zázemí někoho jiného.
Je to jako když si na internetu seženete podnájem, ve kterém bude bydlet vaše internetová stránka. Ona krasavice. Za kterou budete čas od času platit nájem, anebo… Anebo si ho zaplatí ona sama tím, že bude majiteli poskytovat služby jiného druhu.
A teď už je vám snad všechno jasné.