Dělit si role není správné, je to jen zvyk!

Dělit si role není správné, je to jen zvyk!
.

Když se zamyslíte nad tím, jaké místo ve světě má taková žena a jaké zase patří muži https://www.dolinka.cz/muzske-misto-ve-svete/, je zcela jasné, co se vám bude honit hlavou.
1.     Žena– matka, uklízečka, hospodyňka v domácnosti, v zaměstnání – většinou podřízená a na nízké pozici.
2.     Muž– živitel, hlava rodiny, sportovec a v práci vedení a šéf těch nejlepších prací.
Dělit si role dle pohlaví je už zažitým zvykem, který i v dnešní době stále přetrvává. Co je však na tom všem pravda a proč, by to někdy nemohlo být i jinak? Hraje v tom velkou roli i společnost, která se dívá na to, že ženy jsou převážně doma a starají se o domácnost a děti, zatím co muži jsou ti, kteří nosí domů peníze a zastanou spoustu fyzické práce a síly. Dle lidí je to takhle správně a prý to funguje. Ale opravdu to vše „klape“ a všichni jsou spokojeni?
vaření špaget.jpg

Ženy by chtěly mít více práv

Ne každá žena se touží přizpůsobit tomu, co se kdysi nosilo a v podstatě to dnes pořád přetrvává. I ženy mají sny a chtějí být více brané jako osoby, které si poradí se vším a zastanou i pracovní pozice, které si žádají fyzickou sílu. Proč by žena nemohla dělat na stavbě, být šéfem a mít jako podřízené muže nebo chodit do práce, zatím co její partner bude doma s dětmi?
Jak už bylo řečeno, lidi si na tento způsob rozdělení životních postů zvykli a nehodlají na tom nic měnit. Jedině, že by přišly ženy, které všem ukážou, že tyto pravidla nejsou zákonem.
mladá obchodnice.jpg

.

Utlačují muži svým přístupem ženy?

Svým způsobem ano. Bohužel se muži vždy spoléhají na to, že jsou nepostradatelní, a to díky tomu, co vše zvládnou a na co, by to něžnější pohlaví prostě nestačilo. I díky tomu si zvedají sebevědomí a cítí se být více nadřazeni. Ovšem takovým přístupem mnoho žen jen ponižují, sráží jim sebevědomí a dávají jim pocítit, že jejich místo není nikde jinde než v kuchyni. Což je samozřejmě nejen škoda, ale i smutné, protože žena je bytost, která zvládne naprosto vše – díky síle, kterou v sobě nosí a odhodlání, že ji nic nesrazí k zemi.

Dělit si role není správné, je to jen zvyk!
4.8 (96%)5
.