Dělit si role není správné, je to jen zvyk!

Když se zamyslíte nad tím, jaké místo ve světě má taková žena a jaké zase patří muži , je zcela jasné, co se vám bude honit hlavou.
1. Žena– matka, uklízečka, hospodyňka v domácnosti, v zaměstnání – většinou podřízená a na nízké pozici.
2. Muž– živitel, hlava rodiny, sportovec a v práci vedení a šéf těch nejlepších prací.
Dělit si role dle pohlaví je už zažitým zvykem, který i v dnešní době stále přetrvává. Co je však na tom všem pravda a proč, by to někdy nemohlo být i jinak? Hraje v tom velkou roli i společnost, která se dívá na to, že ženy jsou převážně doma a starají se o domácnost a děti, zatím co muži jsou ti, kteří nosí domů peníze a zastanou spoustu fyzické práce a síly. Dle lidí je to takhle správně a prý to funguje. Ale opravdu to vše „klape“ a všichni jsou spokojeni?
vaření špaget.jpg

Ženy by chtěly mít více práv

Ne každá žena se touží přizpůsobit tomu, co se kdysi nosilo a v podstatě to dnes pořád přetrvává. I ženy mají sny a chtějí být více brané jako osoby, které si poradí se vším a zastanou i pracovní pozice, které si žádají fyzickou sílu. Proč by žena nemohla dělat na stavbě, být šéfem a mít jako podřízené muže nebo chodit do práce, zatím co její partner bude doma s dětmi?
Jak už bylo řečeno, lidi si na tento způsob rozdělení životních postů zvykli a nehodlají na tom nic měnit. Jedině, že by přišly ženy, které všem ukážou, že tyto pravidla nejsou zákonem.
mladá obchodnice.jpg

Utlačují muži svým přístupem ženy?

Svým způsobem ano. Bohužel se muži vždy spoléhají na to, že jsou nepostradatelní, a to díky tomu, co vše zvládnou a na co, by to něžnější pohlaví prostě nestačilo. I díky tomu si zvedají sebevědomí a cítí se být více nadřazeni. Ovšem takovým přístupem mnoho žen jen ponižují, sráží jim sebevědomí a dávají jim pocítit, že jejich místo není nikde jinde než v kuchyni. Což je samozřejmě nejen škoda, ale i smutné, protože žena je bytost, která zvládne naprosto vše – díky síle, kterou v sobě nosí a odhodlání, že ji nic nesrazí k zemi.