Dentální hygiena není jen o krásném úsměvu

Dentální hygiena, ještě do nedávna ne úplně běžná procedura, je naštěstí v současné době již zcela běžnou preventivní péčí o náš chrup pro většinu z nás. S rozvojem techniky a přístrojů v oblasti péče o zuby je tato služba ještě dostupnější a efektivnější.

Málokdo z nás si však uvědomuje, že tato procedura nám zajistí nejen krásný úsměv, ale především je neocenitelný http://www.hetliga.cz/clanek/14365-nas-vykon-muze-byt-fotbalovejsi-uvedomuje-si-jiracek jeho zdravotně preventivní benefit v péči o náš chrup i dásně.

Péče o chrup

A jak taková procedura vlastně probíhá?

Profesionálně provedená dentální hygiena začíná důkladnou prohlídkou stavu našeho chrupu, odhalením případných problémů a získáním informací o naší každodenní péči o zuby vč. doposud používaných dentálních pomůcek. Poté následuje důkladné čištění zubního kamene v prostoru nad dásní i pod ní, odstraněním zubního plaku či pigmentací. Po pečlivé očistě zubů probíhá vyleštění povrchu zubů ev. spojené s remineralizací zubní skloviny. Na úplný závěr také absolvujeme instruktáž, jak o své zuby a dásně řádně pečovat, jaké pomůcky jsou pro nás vhodné a je zde prostor i pro naše dotazy.

Dobrá, profesionální a moderně vybavená ordinace dentální hygieny je dnes v každém středně velkém městě, pokud jste např. z okolí Liberce, můžete využít profesionálně vybavenou dentální hygienu v Liberci, kde se vám budou věnovat s odborným a lidským přístupem.

Zdravé zuby

Dentální hygiena je obecně doporučována ve frekvenci 2x ročně, ve specifických případech i vícekrát. Je potřeba si uvědomit, že dentální hygiena, je preventivní úkon, který je velice důležitou a nezbytnou součástí kvalitní a důsledné péče o naše zuby a výraznou měrou nás preventivně ochrání před mnoha nepříjemnými onemocněními zubů i dásní (parodontitida, ústup dásní, prevence zubního kazu aj.). V neposlední řadě také dostaneme vhodný postup pro naši každodenní péči o dutinu ústní vč. doporučených dentálních pomůcek nejoptimálnějších pro naši individuální potřebu.

Cena za celé cca hodinové ošetření je přiměřená v souvislosti s tím, co správnou péčí o chrup i celou dutinu ústní můžeme získat, a to zejména z dlouhodobého hlediska. Zdraví zubů je nejdůležitější a krásný úsměv je poté přidaný bonus.