Dřevěné točité schodiště

Musím říct, že točité schody se mi vždycky líbili. Jenže bohužel bydlím ve starém domě, kde jsou ty starodávné klasické schody. A jsou většinou dřevěné. Dřevěné schody mám sice ráda, ale když jsou z nového dřeva. Tady v tomto domě, kde bydlím jsou dřevěné schody, ale opravdu moc staré. Myslím, že bych se nepletla, kdybych řekla, že tyto dřevěné schody mají asi tak 80 let. Sice stále drží, ale už vržou. Točité schody by byly opravdu pěkné. A taky bych chtěla, aby točité schody byly také ze dřeva. Dřevo se mi totiž moc líbí a je velmi odolné. Jednou jsem viděla plastové schody točité. Měla je doma kamarádka. Ona chtěla plastové točivé schody, protože prý jsou velmi levné. A s tím musím souhlasit. Když jsem se dívala na poměr ceny dřevěných a plastových točitých schodů, tak jsem byla v němém úžasu.

Dřevo je kvalitní materiál.

Rozdíl byl cenově velký, a to o padesát procent, takže dřevěné točité schody jsou opravdu drahé. Nicméně ale vydrží opravdu mnoho. Dřevěné točivé schody můžete krásně natírat a lakovat, takže by mohly vypadat stále jako nové. Například ale plastové schody tomu tak nejsou. Ty se můžou poškrábat a žloutnou. Ano časem plast zežloutne a není tak už krásný jako na začátku. To znám ze svého domu. Měla jsem plastová okna a ty časem zežloutly. A vůbec nešla ničím odstranit a fleky vyčistit. Ani savem!

Chtějte kvalitní točité schodiště.

Takže jsem byla opravdu zklamaná, že jsem si nepořídila hned dřevěná okna, i když byla drahá. Chtělo se mi skoro brečet. Takže nyní si říkám, že až budu příští rok dělat nové schodiště, ať si pořídím jistě točité schodiště, ale také ze dřeva. Jsem poučená propříště. Navíc jsem si řekla, že kvalita je na prvním místě, takže si raději připlatím nějaké peníze na víc, abych měla jistotu, že mi nové točité schody budou dělat velkou radost opravdu už na delší dobu, než jen ten plast. A musím říct, že i vy uděláte dobře, když se rozhodnete pro dřevo.