Harry Potter a jeho kouzlo

Na světě je opravdu jen málo lidí, kteří nikdy neslyšeli o fenoménu jménem Harry Potter. Jde o knižní fantasy sérii, kterou si zamilovaly miliony čtenářů a následně i fanoušci filmoví. Příběh vypráví o mladém chlapci, Harry Potterovi, který zjistí, že je kouzelník. Proč se takovýto příběh stal fenoménem?

zasněžený hrad

Autorka J.K. Rowlingová vytvořila geniální příběh, ke kterému přilnuly děti, ale i dospělí. Základem je to, že jedna generace s Harrym vyrůstala. Tak, jak hlavní hrdina postupně s každým dílem dospíval, dospívali i jeho čtenáři. Tím pádem se s postavou mohli perfektně ztotožnit a moc rádi se k němu vracejí i v dospělosti. K celému příběhu a ke všem hrdinům prostě a jednoduše perfektně přilnuli.
hrad na skále

Skrytý svět, co když existuje? Velmi funkčním prvkem je pro spisovatele vytvořit fantastický svět, který je plný nových věcí. Ještě lepší je tento svět umístit vedle toho našeho reálného. Hlavní hrdina nemá dlouho potuchy, že tento svět kouzel existuje. V nejednom z nás tedy může hlodat myšlenka, co když tomu tak opravdu je? Mnoho, dnes již dospělých lidí, prostě očekávalo dopis z Bradavic. Co když je Rowlingová čarodějka, která ve svých knihách prostě prozradila reálný příběh světa, který tu vedle nás někde opravdu je? S tímto souvisí i to, že chlapec, který o světě kouzel neměl tušení, postupně tento svět objevuje. A s ním i čtenář. Díky tomu má šanci perfektně pochopit fungování jiného světa a vychutnat si jeho objevování postupně s hlavním hrdinou.
sovy u hradu

Boj doba a zla je základním znakem pohádek, ale i fantasy. A v Harrym tomu není jinak. Hlavním záporákem zde je Lord Voldermort, který ztělesňuje spoustu negativních lidských vlastností a jeho názory zároveň odrážejí aktuální společenské otázky. Dlouhý boj proti velkému zlu. To je hlavní téma této dokonalé kouzelnické série. Není to ale to jediné, co v ní najdete. Krásný svět, úžasné postavy, které si zamilujete. Pokud patříte mezi ty, kteří této geniální sérii odolávají, nedělejte to. Je škoda přicházet o takový fenomén, jakým Harry Potter je. Bude vás bavit. Je totiž perfektní.