Instalatér v dvougeneračním domě bude mít spoustu práce

Instalatér v dvougeneračním domě bude mít spoustu práce


Kupujete s rodiči dvougenerační dům a dohodli jste se, že bude tento objekt obývat společně každý na svém patře? Jakmile převezmete dům do užívání, může se tu vyskytnout celá řada situací, které budou vyžadovat zásah instalatéra.

Vytápění – systém topení u dvougeneračních domů bývá společný pro obě bytové jednotky, tedy jde zpravidla o jeden plynový kotel, elektrokotel nebo tepelné čerpadlo. Může tu být k dispozici i krb s tepelným výměníkem. Ne vždy je ale systém při prodeji funkční a ne vždy také odpovídá vašim požadavkům a představám na tepelný komfort a snadnou obsluhu. Někomu se vyplatí vsadit na topení dřevem a raději demontovat plynový kotel, protože zemní plyn je příliš drahý. Někdo preferuje topení v podlaze před radiátory, a tak tu budou mít instalatéři z Prahy 1 Kanalizace instalatéři plné ruce práce.

instalatér v domě

Odpady – už jste prověřili, v jakém stavu je odpadové potrubí? Pokud je příliš staré a něco se vám tu nezdá, nechte instalatéry konat svou práci, aby vám zrekonstruovali i odpadové potrubí. V těchto typech domů bývá společná stoupačka napojená v kuchyni, v koupelně nebo v prádelně a instalatéři vám navrhnou optimální řešení, jak odpady rozvést novým způsobem.

instalatérské práce

Rozvody vody – podobná situace, jako s odpady, může nastat u rozvodů vody. V domě mohou být rozvody ještě v pozinkovaných trubkách, mohou již být zanesené vodním kamenem a mohou již být za zenitem své životnosti. Rozvody vody se dnes provádí v polypropylenových trubkách, které jsou zdravotně nezávadné, a nejsou drahé, tak se vyplatí nechat vyměnit vodu v celém domě. Při jedné stavební špíně, kdy budete pravděpodobně měnit i elektroinstalaci, se vyplatí provést všechny práce najednou, abyste pak nemuseli za pár let začínat znovu bourat zdivo v zařízeném příbytku.

Plynové spotřebiče – jsou-li v domě plynové spotřebiče, například karma na ohřev vody, nechte ji také prověřit, případně požádejte o její výměnu.