Jak napsat svůj první E-book?

Jak napsat svůj první E-book?

Máte skvělou myšlenku a chcete se o ní podělit s ostatními? E-book je efektivní a levný způsob, jak vydáte svoji vlastní knihu v digitální podobě. Jak na to?

1) Vymyslete o čem budete psát

O čem chcete psát? Zajímá vás péče o zdraví, esoterika nebo byste raději psala zajímavé povídky? Na papír si napište hlavní body a pak už se pusťte do psaní. Výhoda E-booku je v tom, že se nemusíte řídit počtem stran. Může být kratší i delší, podle toho, jak vám dané téma vyjde.

2) Rozvíjejte dané téma

K hlavnímu tématu například „drahé minerály“ si načrtněte myšlenkovou mapu a osnovu. Může to být: účinky drahých minerálů, jak vybrat drahý minerál, jak o něj pečovat a tak dále.

náramek

3) Promyslete detaily

Poté co budete mít vytvořenou osnovu, začněte promýšlet detaily. Jde o to, aby měl E-book logický spád a informace po sobě dávaly smysl. Co se potřebují čtenáři dozvědět jako první? Základ myšlenky by měl být hned v úvodu a poté přistupte k pokročilejšímu konceptu. Každý důležitější bod nebo myšlenku proměňte v kapitolu, kterou můžete rozdělit i na podrobnější podkapitoly.

4) Pište, pište, pište

Zprvu se nezabývejte názvem knihy ani titulní stranou. Začněte psát klidně od oblíbené kapitoly a u toho vytrvejte. Každý alespoň něco napište. Pokud budete mít pocit, že vám dochází inspirace, běžte se projít do přírody nebo si pusťte oblíbenou hudbu. Ta správná slova se vám pak opět vybaví.

psaní

5) Editujte

Po dopsání celého textu, dejte knihu na chvíli stranou. Po týdnu se k ní vraťte a celou si ji přečtěte kritickým okem. Dávají jednotlivé kapitoly smysl? Pochopí laický čtenář celý text? Navazují na sebe věty?

6) Název knihy a obal

Nyní nastává čas vymyslet poutavý název knihy a grafickou podobu titulní a zadní strany. Jestliže v názvu tápete, volte jednoduchý, ale výstižný text. Atraktivitu dožeňte designovým zpracováním titulní strany.

7) Požádejte o názor přátelé a rodinu

Knihu dejte přečíst rodině a známým. Zeptejte se jich, jak na ně E-book působil, jak se jim líbil, co se jim naopak nelíbilo a tak dále. Podle jejich připomínek můžete na E-booku ještě zapracovat a pak ho pustit do světa. Přejeme hodně štěstí.