Jak vybrat kočárek pro panenku?

Malé holčičky rády napodobují své rodiče, hlavně maminky. U toho se učí a rozvíjí své schopnosti. Patří sem například vaření, kdy si míchá ve své misce vařečkou či jinou pomůckou. Nebo, v případě, že má mladšího sourozence, rády pomáhají s péčí o něj. A také ji rády napodobují pomocí panenek. A kočárků, které musí být co nejlepší napodobeninou těch skutečných. Podle čeho jej vybrat?

Prvním kritériem výběru je věk malé slečny. Rozlišujeme kočárek pro panenky od 18 měsíců, od 2 let, 3, 4, 5 nebo i 6 let. Podle věku dítěte se zaměřujeme na velikost, aby dítě mohlo bez problémů jezdit a ovládat hračku. Rukojeť by měla být polohovatelná, aby pohodlně reagovala na rychle se měnící výšku dítěte.

Dalšími důležitými parametry jsou hmotnost a s tím související stabilita. Obecně platí, že čím těžší hračka bude, tím hůře se dá převrhnout. Spolu s velkou hmotností ale přichází zároveň horší manipulace, což je třeba také zohlednit. Nejlépe je tedy volit zlatý střed.

Také kvalita provedení a použitý materiál jsou velmi důležité. Vybírat lze z plastových kočárků pro nejmenší děti, kovových pro starší. Korbičky bývají potaženy speciálním textilem, který je odolný a zároveň příjemný na dotyk.

doll-2374755_960_720

Pokud máte problémy s prostorem, oceníte také, pokud půjde hračka jednoduše složit, když si s ní zrovna děvče nehraje. K nejskladnějším patří golfové provedení, nejhorší jsou hluboké korbičky.¨

A poslední a pro děti snad vůbec nejdůležitější kritérium je design a barva. Křiklavé barvy se časem mohou omrzet, světlé jsou nepraktické, nadčasové vzory se nemusí líbit napořád… Výběr uzpůsobte vkusu malé slečny, ale zasáhněte ohledně praktických vlastností.

girl-419403_960_720

Z hlediska typů kočárků můžeme vybírat hluboké, sportovní a golfové, tříkolky nebo kombinované. Každý má své pro a proti. Do hlubokých se vejdou panenky i větších rozměrů, ale hůře se ovládají. Sportovní a golfové jsou lehké, snadno se tedy ovládají i skladují. Nehodí se ale pro jízdu v terénu a vlezou se do nich pouze menší panenky. Tříkolky jsou variantou sporťáčků, ale mají horší jízdní vlastnosti. Zato jsou lehčí a menší. Kombinovaté nabízí dvoj- i troj-kombinace, někteří výrobci nabízí také autosedačky.