Je legální použít YouTube video downloader?

Je legální použít YouTube video downloader?


Není pochyb o tom, že YouTube je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších webových stránek. A není divu, koneckonců si zde své najde každý. Najdeme zde totiž videa na jakékoliv téma, které nás napadne, ať už se jedná o počítačové hry, zvířata, hudbu, či cokoliv jiného.

Naprostá většina z nás zde pak má několik oblíbených videí, která si často pouští. A to je samozřejmě v pořádku. Je však nutné počítat s tím, že autor či samotný server jej může kdykoliv smazat. Důvodů může být mnoho – například se autorovi již přestane líbit, nebo bude porušovat smluvní podmínky, nejčastěji pak autorská práva.

youtube4

Je tedy jen pochopitelné, že se tomuto chceme vyhnout. A jednou z možností je použít YouTube video downloader Stahuj videa a dané video si jednoduše stáhnout. Přeci jen, díky tomu se nemusíme bát, že bude někdy v budoucnu smazáno. Navíc to má i tu výhodu, že se na něj můžeme dívat i v době, kdy nemáme k dispozici připojení na internet. Navíc jej pak můžeme případně upravovat.

To vše je samozřejmě v pořádku. Avšak asi jen málokdo se zamýšlí nad tím, zda je tento postup legální. Přeci jen, autorská práva platí i pro tato videa. Můžeme si jej tedy podle zákona stáhnout? To je to, co bychom měli uvážit.

youtube1

Naštěstí zákon je v tomto směru poměrně benevolentní. Povoluje stažení jakéhokoliv videa, včetně filmu (pokud jej máme legálně koupený), ovšem pouze pro osobní potřebu. To znamená, že se na něj můžeme dívat sami, nebo s několika přáteli.

Pokud bychom ovšem za to, že jej někomu pustíme, začali bez souhlasu autora vybírat peníze, či toto promítání dokonce pořádali ve veřejných prostorách, pak se již dopouštíme porušení zákona, a hrozí nám poměrně vysoké pokuty.

To je věc, kterou je potřeba si uvědomit, pokud chceme dané video pouštět na nějaké hromadné akci. Věřte totiž, že podvádět a porušovat zákon se v tomto případě rozhodně nevyplatí.