Kdy je řešením virtuální sídlo Ostrava

Kdy je řešením virtuální sídlo Ostrava


Ostravu známe asi všichni. Jedná se o velmi známé moravské město, ležící na východě naší republiky. Známé je především tím, že leží těsně vedle ostravsko-karvinské černouhelné pánve. Není tedy divu, že se z ní v průběhu historie stalo hornické město. To už je však téměř minulostí, a dnes má již daleko do toho špinavého města minulého století.

Díky tomu zde začalo mimo jiné kvést také podnikání. S ním však přišla i potřeba podnikatelů někde svou firmu usídlit. Ti malí a začínající jsou potom často odrazeni vysokými cenami nemovitostí, ať už jde o pronájem či koupi. Naštěstí pro ně se i zde najde řešení.

výroba vyžaduje větší prostory

Tím je virtuální sídlo Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-sidlo-ostrava/. Virtuální sídlo je v podstatě typ pronájmu, kdy máte pronajatu pouze adresu, prostory samotné však nijak nevyužíváte. Jistě, je možné domluvit se na občasném využití v případě obchodních schůzek, naprostou většinu času je však nepotřebujete.

Je jasné, že takovýto způsob pronájmu bude levnější, než ten klasický. Koneckonců nejenže tam nejste fyzicky přítomni, navíc ani nevyužíváte plyn, elektřinu ani další energie. Pronajímatel tedy nemá v podstatě žádné náklady, kromě základní údržby. To umožňuje nasadit cenu poměrně nízko.

nové sídlo firmy

Avšak jak už to tak bývá, ani toto řešení není vhodné pro každého, a to dokonce ani pro všechny podnikatele, kteří v Ostravě bydlí. Jsou zde totiž ještě další okolnosti, které je potřeba vzít v úvahu, pokud chceme udělat skutečně dobré rozhodnutí.

První otázkou, kterou bychom si měli odpovědět, je to, kolik místa pro své podnikání vlastně potřebujeme. Pokud budeme podnikat výhradně přes internet, pak toho příliš nebude. Avšak v případě, že budeme potřebovat skladovat zboží, případně je dokonce vyrábět, pak je jasné, že nám byt s největší pravděpodobností stačit nebude.

V takovém případě je vhodnější investovat do klasického sídla, ať už koupě či pronájmu, pokud to naše finance dovolí. Jinak nás v budoucnu čekají potíže.