Méně plastů v životě

Jídlo
Jedním z největších problémů je jídlo. Plastové obaly prakticky na všem, od ovoce po sendviče. Přitom právě tento problém je snadno řešitelný. Místo jednorázových plastikových sáčků si pořiďte krabičku na svačinu, podobnou, jako jste měli na základní škole? Že krabičky jsou při děti. V dnešní době už se dají sehnat i takové, které na sobě mají neutrální motivy, ne jenom super hrdiny. Dalšími jsou  plastové příbory, brčka a ubrousky. Začněte si proto alespoň nosit vlastní lžičku, a v kanceláři můžete mít klidně celou sadu. Brčka? V poslední době ovládly internet slámky ze skla, bambusu nebo z oceli. Dodávají se i s čistící sadou. A ubrousky? Vzpomínáte si ještě na ty plátěné? Dnes již se prodávají i s takovou povrchovou úpravou, že se dají snadno otřít. Pořiďte si také znovupoužitelný hrnek a lahev na vodu. Nejen, že šetříte životní prostředí, ale ještě to lépe vypadá, a ušetříte peníze.
hrneček se sovičkou 
Hygiena
Menstruace je nepříjemná z mnoha důvodů, ale kromě toho je to také každý měsíc spousta vyplýtvaného plastu. Jak to změnit? Díky takzvaným menstruačním kalíškům. Ty jsou sice z plastu, ale dají se vyprázdnit a použít opakovaně. Nejen, že jsou ekologické, ale navíc jsou i citlivější k vašemu tělu, protože se dají snadno vydezinifikovat. Co další oblasti? V nabídce jsou ekologické kartáčky na zuby, vyrobené z bambusu, které se dodávají v papírových krabičkách. Pasta na zuby se dá vyrobit z jedlé sody, je zdravější, a navíc má údajně i bělící efekty.
 krabička jahod
Oblečení
Jak se vyhnout plýtvání oblečením? Zkuste se držet dál od obchodů se spotřební módou, které vyrábějí oblečení na pár nošení. Pořiďte si pár kvalitních kousků, které budete moci nosit donekonečna, a obměňujte doplňky. Budete vypadat šik, a ještě zachráníte planetu. A pokud si chcete koupit něco nového do šatníku, zkuste second handy.