Místo pro váš svatební obřad


Pokud pomineme extrémní místa, jako je obřad v horkovzdušném balónu nebo pod vodní hladinou – ano, i to je možné! – většina lidí zvažuje tyto možnosti, kde si řekne své ano.
lavice kostela


Obřad na stejném místě jako hostina nebo přejezd?


Jestli zvolíte shodné místo pro svatební obřad a následné veselení, ušetříte si spoustu přejezdů auty jak vy, tak svatebčané. Pokud vás zajímá tato varianta, ideální je svatba na nějakém statku. Většinou je obřad venku v nějakém altánu nebo na louce, a na statku je následná hostina a ubytování.


Tato možnost je dobrá z toho důvodu, že ušetříte čas a stres související s přejezdy. Druhá věc je, že budete mít všechny věci na jednom místě a nehrozí, že byste na něco zapomněli.
uzavření manželství


Obřad venku nebo uvnitř?


Zvažujete-li, zda uspořádat svatební obřad venku, promyslete následující. Důvodem, proč mnoho párů váhá, je samozřejmě nejistota počasí. Pokud svítí slunce a neprší, je obřad venku krásná záležitost. Nicméně pokud prší a je zima, což nikdy dopředu nevíte, může to být pro některé nevěsty doslova hororová situace. Jestliže o sobě víte, že takové situace špatně snášíte a víte, že byste to nebrali s nadhledem, raději tuto možnost zavrhněte.


Pokud po obřadu venku toužíte, nejlepší je, když dané místo nabízí mokrou alternativu. Případně lze pořídit stany, pod kterými může obřad probíhat.


Svatba v kostele či kapli


Možná jako budoucí nevěsta sníte o princeznovské svatbě a chtěla byste mít obřad v kostele. Pokud nejste věřící, vybírejte místa, která umožňují i necírkevní sňatky. Samozřejmě lze za splnění určitých podmínek i přes svoji nepříslušnost k církvi absolvovat církevní obřad v kostele, ale zvažte, zda je toto vhodné.


Obřad na zámku či hradu


Většina lidí zvolí pro svatební den nějaký blízký zámek či hrad. Tato varianta zpravidla nepředstavuje žádné problémy, vyjma možných komplikací s parkováním, pokud máte hodně hostů. Pozor na to, že oblíbená místa bývají brzy obsazená, plánujte a rezervujte termín tedy zavčasu. V sezóně jsou pak některá místa plná turistů, nebo zde probíhá jedna svatba za druhou. Popřemýšlejte, zda vám toto nebude vadit.