Nakupujete zboží na on line bazarech?

Někteří lidé mají slabost pro staré a použité věci. Určitě si dokážeme jen stěží představit stylovou chalupu, kde byste v kuchyni na zdi nespatřili staré bábovkové formy, smaltované cedníky, plecháčky a jiné použité kuchyňské nádobí. Oblíbeným artiklem jsou také měděné hmoždíře, svícny, malované truhly, porcelánové kořenky, mlýnky a dřevěné kolovrátky.
kapesní hodinky

Kde, ale takové zboží můžeme sehnat?

Nejlepší bude vydat se po bazarech nebo zastavárnách. V některých, můžete najít hotové poklady. Prohlížet si použité věci, které mají nějakou svou historii a představovat si, kdo je asi používal, má své kouzlo. Bazary mají svůj nezaměnitelný zápach, který se ze starých věcí line, ale i ten k tomu patří. Nakupovat můžete také přes internetové bazary a inzertní servery.

V bazaru pořídíte cokoli. Starý nábytek, nádobí, šperky, umělecké předměty, zkrátka na co si jen vzpomenete včetně zbraní, hodin, ale leckdy narazíte i na opravdové kuriozity.
starožitné knihy

Sháníte-li nějaký starý výtisk knihy nebo časopisu, vydejte se do antikvariátu.

Starožitné předměty můžete nejen nakupovat, ale samozřejmě i prodávat. Zastavárny a bazary, vykupují téměř veškeré použité zboží. Jinak, je tomu u výkupu starožitností. Největší zájem bude o předměty z pozůstalostí. Prodejce starožitností po vás bude nejspíš požadovat přesný popis nabízeného zboží, včetně fotografií. V případě, že nabídka předmětů na fotografii prodejce zaujme, budou vás pracovníci kontaktovat. Nejspíš vám nabízené předměty nezávazně ohodnotí. Další informací, kterou byste měli poskytnout, je původ a alespoň přibližné stáří zboží a vaši představu o ceně. Nemáte-li o ceně předmětu žádnou představu, můžete si jej nechat, předem ocenit znalcem.

Tyto staré předměty, mají mnohdy nevyčíslitelnou hodnotu. Někdy si ani neumíme představit, jakou vzácnost jsme našli třeba na staré půdě nebo v kredenci po babičce.