Naučíte děti zodpovědnosti

Když se na Vás podívá Vaše milované dítě s otazníkem v očích a smutným výrazem ve tváři, neříkejte, že zůstanete neoblomní ve věci jeho přání. Přece neuzavřete dialog strohými důvody. Také jste byli malými dětmi, kteří toužili po živé bytosti v podobě zvířátka!
křeček u žebříku
Začněte nějakým malým chlupatým obyvatelem.
Přece nemusíte pořizovat hned psa. Ale takové morče, nebo křeček? To byste mohli dát! Nakoupíte jen klec pro křečka a spolu s dítětem prostudujete, jak se takový křeček stravuje. Doplníte tedy nějaké to zrní a začnete sušit chleba na topení. To byste mohli přežít, nemyslíte? A co teprve Vaše dítě! To bude skákat radostí metr nad zem, až se v jeho pokojíčku objeví vysněná živá bytost!
klec pro křečka
Důvěřujte, ale kontrolujte.
Určitě nemůžete křečka s hebkou srstí svému dítěti darovat a věřit, že se dítě stane rázem zodpovědným za jeho život. Je nutné, abyste se pravidelně zajímali o to, jak se Vaše dítě o křečka stará. Zda je pravidelně živen. Zda Vaše dítě pravidelně čistí klec pro křečka. Zda jej nenechává volně pobíhat po pokojíčku. Musíte tak trochu počítat s tím, že se nový obyvatel může najednou objevit u Vašich nohou. Dítě mu dá určitě prostor k proběhnutí.
Navíc to má i své přednosti.
Uvědomujete si, že rozhodnutím o pořízení křečka s klecí neplníte jen přání svého dítěte? Vy svým rozhodnutím začínáte utvářet kladné charakterové vlastnosti svého dítěte! Na prvním místě je zodpovědnost! Jakým lepším způsobem byste chtěli tuto důležitou vlastnost rozvíjet? Dále rozvíjíte kladný vztah ke zvířatům. A v neposlední řadě Vaše dítě získává vědomosti a dovednosti přímo v praxi. Jak se mu to bude jednou hodit v životě, až se stane dospělým!
Věřte, že učiníte správné rozhodnutí. A křeček v pohodlné kleci Váš rodinný život nenabourá. I když jej nebudete moci vzít na dovolenou, vždycky se najde kamarád, který Vám křečka v pohodě pohlídá. Zase tak velká starost to pro něj nebude. Horší by to bylo s pejskem. Ten by na dovolenou s Vámi měl putovat.