Nebojte se konopí

Dlouho se vedly různé diskuse o tom, jestli je rostlina, zvaná konopí, léčivá nebo škodlivá a měla by se tudíž zakázat. Ono to asi není tak jednoznačné. Záleží na tom, jakým způsobem se využívá.

semínka

  • Poslední průzkumy prokázaly nesporné léčivé účinky na mnoho lidských neduhů.

Právě z tohoto důvodu se i u nás rozšířili prodejci, kteří se zabývají nejen prodejem výrobků, ale také poskytují možnost, aby si každý svou rostlinku k dalšímu využití vypěstoval sám ve svém prostředí. Stačí si objednat konopí semena a podle návodu zkusit své pěstitelské umění.

Kosmetika, která pomáhá

Velice propagovanou a v dnešní době využívanou možností, jak tento přírodní produkt využít, je konopná kosmetika. Konopný olej, který se přidává do kosmetických přípravků, tělo hydratuje a také vyživuje. Kromě toho, že působí tímto způsobem na krásu, má také léčebný účinek. A to zejména pro pacienty, kteří trpí bolavými svaly a klouby. Do kategorie kosmetiky patří také například mýdlo obohacené i o Aloe Vera. Spojením těchto dvou přírodních produktů vzniká mýdlo, které má hojivé, zjemňující a regenerační účinky.

  • Vzhledem k tomu, že dalším doplňujícím produktem je bambucké máslo, je mýdlo vhodné i pro citlivou dětskou pokožku.

marihuana

Olej zpomaluje stárnutí

Konopný olej, který se do kosmetiky přidává, je zastudena lisovaný ze semen, a navíc obohacený o přírodní CBD – KANABIDIOL. Jedná se o látku, která se vyskytuje v přírodě pouze v konopí.

  • Chrání nervové buňky proti nedostatku kyslíku a proti různým druhům jedů.
  • Má prokazatelně pozitivní účinky i při otravě alkoholem.

Kromě toho zpomaluje i buněčné stárnutí. Látka KANABIDIOL se také využívá při léčbě epilepsie, cukrovky, roztroušené sklerózy nebo bipolární afektivní poruchy. Olej a veškeré ostatní produkty, které jsou nabízeny, jsou vyrobeny pouze z legálních odrůd konopí.