Nechte vstoupit jaro k vám do příbytku

Předvánoční shon, generální úklid každého sebemenšího koutečku i místa, které je jinak během roku téměř zapomenuto, srovnání obsahu skříní a komod, to všechno je už dávno pryč. Jaro je sice ještě daleko, řeknete si, ale proč se na něj nepřipravit a nezkrátit si tak čas do jeho tolik očekávaného příchodu. I místo, kde bydlíme a kde trávíme většinu svého volného času, si zaslouží naši pozornost a určitě bude stát za to, připravit i byt či dům na jeho příchod. Tak jako jsou barevné první jarní měsíce, tak i náš interiér je může připomínat.
japonské třešně
To, čím je snad jedno z nejhezčích ročních období typické, jsou pastelové barvičky a rozkvétající a rašící příroda, probouzející se z dlouhého zimního spánku. Začít můžete například tím, že se pustíte do malování, vybrat tu správnou barvu určitě nebude problém, navíc, pokud se nespokojíte s odstínem, který je běžně dostupný, můžete si ten pravý nechat namíchat přesně tak, jak si představujete. Hitem jara budou odstíny žluté, oranžové, růžové nebo fialové, ti odvážnější mohou sáhnout po tmavší zelené. Světlé barvy místnost zvětší a zesvětlí, přímo budou lákat slunce, aby je zahrnovalo svými paprsky.
Jestli se ale nechcete pouštět do velkých úprav, postačí pokoje vyzdobit ryze jarními doplňky, ty perfektně vyniknou na dřevěném nábytku, ale i na umělých materiálech. Nevyhýbejte se ani místu odpočinku, tedy ložnici, i když vám to může přijít zbytečné, když se tam chodíte pouze vyspat, ale věřte, že i tuto místnost dokáže oživit pestřejší povlečení s motivy přírody, jako dekoraci můžete zvolit čerstvě nařezané květiny a na okna pověste lehčí záclony.
chalupa na jaře
Těmito drobnými úpravami pak budete připraveni i na období, které je hned po vánocích, druhým nejoblíbenějším, a to velikonoční svátky.
Nezapomeňte do výzdoby zapojit i děti, nejen, že je zabavíte, ale společně vám čas čekání na jaro uteče jako voda.