Nenechte nákup dovolené na poslední chvíli

Někdo kupuje zájezd ve velkém předstihu, takzvaně ve first minute, aby ušetřil. Jiní však mají obavu, že neví, co se do doby, než se zájezd bude konat, stane, a proto čekají. Většina lidí pak čeká na poslední chvíli a kupuje zájezdy takzvaně na last minute, nebo dokonce super last minute. Spousta klientů cestovních kanceláří přijde s poptávkou zájezdu i den před plánovaným odletem. To by mělo zaručovat ještě nižší cenu, avšak má to i svá úskalí.

posezení na Maledivách

Koupě zájezdu na last minute několik dní před odletem se vyplatí, ale pouze někomu. Je vhodná především pro dvojice nebo páry. Dvoulůžkové pokoje jsou totiž ty nejvíce nabízené, a proto jich také nejvíce zbývá. Klasická čtyřčlenná rodina už pak v last minute zájezdech nemá moc velkou šanci, nějaký pokoj sehnat.

Pokud máte v práci nahlášený termín, je celkově velice těžké na poslední chvíli nalézt nějaký zájezd. Většina už je vyprodaných a výběr už je opravdu malý. Můžete tak v cestovní kanceláři strávit celý den a budete rádi, když vyberete alespoň něco. Většina klientů se shoduje, že takto zájezd sice vybrali, ale úplně jiný než chtěli. Zároveň je nakonec vyšel buďto o dost dráž, než chtěli, protože v jejich cenové relaci už nic nebylo, nebo museli jít požadavky hodně dolů.
výhled na moře

Je také možné, že zájezd sice bude volný, ale pouze na vyžádání. A co to pro vás znamená? Že musíte podepsat smlouvu a zaplatit a na základě toho teprve bude cestovní kancelář ověřovat dostupnost ubytovací kapacity a především letenek a to může trvat. Samozřejmě, pokud bude něco z toho již vyprodáno, smlouva se ruší a ck vám peníze vrátí, je to ale nepříjemné zdržování.

Nemyslete také, že na vás čeká nějaký krásný pokoj s extra výhledem. Pokoje, které se doprodávají, bývají většinou s výhledem do zahrady a to nad kuchyní, v přízemí, nebo naopak v nejvyšším patře, kde je největší teplo.

Nečekejte proto s koupí zájezdu na poslední chvíli a raději si pár stovek připlaťte. Budete mít klid a ušetří vám to spoustu nervů a času. Místo toho se můžete věnovat plánování výletů a balení na vaši vysněnou dovolenou.