Přeneste venkov do své kuchyně

Venkovský či rustikální styl v kuchyni není nic nového. Populární jsou z nějakého důvodů, a to především díky nadčasovosti, útulnosti a přírodním materiálům. K tomuto stylu je nejlepší prostorná místnost, do které můžete umístit dostatek skříněk a pokud budete chtít, tak i praktický ostrůvek. Vždy si nechte poradit a svěřte se do rukou odborníka .
kamna v kuchyni

Příroda na každém kroku

Není nic krásnějšího než když celý vás domov dýchá přírodou. Základem venkovského vzhledu místnosti je masivní dřevo, keramika a kámen. Podlahám a stěnám by mělo vévodit dřevo nebo imitace kamene, na pracovní desku je potom ideální opět masiv. Pokud máte rádi vzhled i strukturu kamene, tak se spolehněte na jeho imitaci, která vypadá nádherně a je mnohem levnější než pravý kámen.

Přemýšlíte nad barvami? Většina interiérů ve venkovském stylu je velmi světlá, tedy v bílé, smetanové či vanilkové. Můžete ale samozřejmě vsadit také na tmavší barvy jako hnědou, terakotovou nebo koňakovou.
kříž v kuchyni

Moderní pojetí klasického

Venkovský design a tradiční kuchyně dnes neznamená, že tam nebudete mít žádné spotřebiče a elektroniku. Dnešní technologie vám nabízejí obrovské množství možností, jak si ulehčit život a práci. Ať jde o myčku, mikrovlnnou troubu, mixéry nebo výkonné kávovary. Architekt nebo truhlář vám chytře umístí všechno, co chcete a potřebujete.

Až budete vybírat dřez, tak zapomeňte na nerezový. Ten úplně zkazí celý dojem. Keramická varianta je neobyčejně krásná a dodá kuchyňské lince eleganci. Páková baterie je dnes téměř samozřejmostí, ale když zvolíte tradiční kohoutky, tak podtrhnete celkovou atmosféru. Stejnou pozornost věnujte také výběru digestoře a obkladů, protože i ty hrají velkou roli.

Vše doplňte dekoracemi

Na doplňky samozřejmě nesmíte zapomenout. Zvolit můžete kostkované závěsy na okna, kořenky, masivní prkénko nebo dřevěný držák na nože. Stejně tak budou skvěle vypadat i staré porcelánové kousky s motivem cibuláků, proutěné košíky nebo baculaté květináče s rozkvetlými květinami.