Pro někoho ráj, pro druhého peklo

Vaříte
rádi? Je pro Vás kuchyň místem, kde trávíte hodně času i se svým partnerem nebo dětmi? Zkoušíte nové recepty a zvete přátele, či rodinu na oběd nebo na večeři? Pak patříte možná k těm šťastnějším. Nemusíte utrácet za jídlo v restauraci a rychlém občerstvení, co uděláte, je většinou poživatelné a u partnera stoupáte v ceně, neb láska prochází žaludkem. A nejste ve stresu z toho, že zase musíte něco uklohnit.

vaření

Ne všichni to tak mají. Nedávno u mě byla na návštěvě kamarádka a zůstala vykulená v kuchyni stát a ptala se mě, na co mám všechny ty spotřebiče. A já byla vykulená z toho, čemu se diví. Mám totiž naprosto standardně, na můj vkus ještě málo, vybavenou kuchyň. Když jsme se pak bavily (jsme obě ženy ve středních letech), vyšlo najevo, že nerada vaří. Nikdy nedělala žádnou omáčku ani knedlík a vlastně neví, na co některé ty přístroje u mě jsou.

Nebo jsem před 5ti lety navštívila poprvé jinou kamarádku a hned mě zarazilo, že jim nad sporákem v kuchyni chybí digestoř. V bytě již pár let bydleli, tak jsem předpokládala, že ji vyměňují, ale vyvedli mě z omylu. Ještě si ji nepořídili, moc nevaří, tak jim nechybí. Nedávno byt prodali – bez digestoře. Přitom dobré odsávání pachů a páry při vaření je základ. Zvláště, když máte spojenou kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem.

kuchyň

Co by nemělo v kuchyni chybět

Je to velmi individuální, každý má trochu jiné potřeby a různě omezenou peněženku. Pokud se budeme zabývat pouze spotřebiči a nebudeme brát v úvahu nádobí, tak standard asi je:

· Rychlovarná konvice
· Mikrovlnka
· Kávovar nebo čajovar
· Kuchyňský robot
· Topinkovač
· Tyčový mixér
· Kuchyňská váha

Co někde chybí, ale pro jiného je nezbytné

kuchyňka
· Sendvičovač
· Odšťavňovač
· Jogurtovač
· Fritovací hrnec
· Stolní gril
· Pečící pánev
· Výrobník sody
· Vaflovač
· Výrobník zmrzliny a další

Kuchyňské nákupní horečce se meze nekladou, jen Vám nesmí chybět skladovací prostor.