Půjčovna aut v Praze pronajímá vozy na víkendy i na dovolenou

Pronajmout si vůz na víkendové cestování s přáteli či s rodinou není ničím neobvyklým, někteří lidé dokonce zvažují, že se vzdají vlastního vozidla už jen kvůli tomu, že jej nevyužívají denně (pokud např. pracují v dosahu městské dopravy) a nakupují jen občas formou velkých nákupů, k nimž je také možné využít pronajatého vozu. Vlastnictví osobního vozidla podmiňuje celá řada starostí a plateb, což si mnozí uvědomí teprve tehdy, oprostí-li se od nich natrvalo. Pronájmy pak vychází levněji a bez starostí. Netýká se vás pak povinné ručení, havarijní pojistka, dálniční známky, kontroly STK, výměny provozních kapalin a pneumatik a samozřejmě stres, způsobený neustálým dohledem nad technickým stavem vozu, za který nenese odpovědnost nikdo jiný, než jeho majitel.

jízda po dálnici

Výlety a cesta na dovolenou s vozem z půjčovny aut v Praze může mít zcela odlišnou podobu, když usedáte do zapůjčeného vozidla, a vaší jedinou povinností je vrátit jej v původním stavu, tedy pokud možno bez nehod a bez poškození interiéru. K dispozici máte nonstop asistenční službu, takže v případě neočekávané závady si nemusíte dělat zbytečné starosti.

Tip na víkendový výlet či dovolenou

Tipů, kam vyjet na prodloužený víkend nebo více dnů v Česku, je spousta a není zrovna snadné si mezi nimi vybrat ten vhodný. Někomu vyhovuje pobyt u vody, jiný vyráží do lesa na houby, někdo preferuje cykloturistiku a někdo obdivuje hrady a zámky. My bychom vám rádi připomněli, že v České republice existuje několik významných vrcholků, odkud je překrásný výhled do krajiny, a kde lze načerpat spoustu energie. Pojďme si některé z nich vyjmenovat.

pohled na Sněžku

Říp – je to čedičová hora a díky značnému množství železa vychyluje střelku kompasu. Můžete se tu nabít pozitivní energií a užít si prostředí, kde pobýval Praotec Čech.

Milešovka – říká se jí „větrná hora“ a je odtud fantastický pohled na celé České středohoří. Je to jedno z nejzajímavějších pohoří ve střední Evropě.

Luž – nejvyšší hora Lužických hor nabízí překrásný výhled, který byste si neměli nechat ujít.

Klínovec – nejvyšší hora Krušných hor také stojí za návštěvu a doporučujeme projít se pěšky nebo svézt na kolech z vrcholu Klínovce na Boží Dar a do Jáchymova.

Kleť – nejvyšší hora Blanského lesa se vypíná nad Českým Krumlovem. Za pěkného počasí vám jistě učaruje pohled z vrcholu rozhledny.

Sněžka – nejvyšší horu České republiky byste měli na seznam oblíbených míst také zařadit.