Severní Evropa jako tip na dovolenou?

Mezi státy severní Evropy patří Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko, více na západě pak Island, nebo Faerské ostrovy. V severní Evropě se můžete těšit ze sta tisíců jezer, stovek tisíc pobřežních fjordů a ostrovů, horských vrcholků, rozsáhlých a nedotčených lesů, výjimečných živočichů a na Islandu i třeba z aktivních sopečných oblastí. Pojďme si některé z těchto států a jejich oblíbené destinace stručně představit.
skok keporkaka
Norsko
Největším lákadlem pro dovolenou v Norsku jsou bezesporu fjordy, úchvatná příroda a tamní rybolov. Velice oblíbenou a často vyhledávanou destinací je Bergen. Toto město se na jihozápadním pobřeží Norska pyšní krásnými přístavy, ohraničené vysokými horami a typickou skandinávskou architekturou. Je častým cílem českých turistů. Ceny hotelů osoba/noc se v průměru pohybují kolem dvou tisíc korun.
Švédsko
Švédsko se může chlubit především zalesněnou přírodou, která je ve velké většině naprosto nedotčená civilizací. Přispívá tomu i vysoká koncentrace obyvatelstva ve velkých městech. Stát má také přibližně sto tisíc jezer, které rádi navštěvují rybáři. Chytit totiž ve švédském jezeře patnácti kilového lososa není výjimkou, proto je Švédsko lákavou výzvou pro rybáře z celé Evropy. Oblíbenou destinací je například ledovcový národní park Sarek, nebo Padjelanta s největší populací sobů ve Švédsku.
dům u jezera
Dánsko
Dánsko je mezi skandinávskými státy tím nejmenším. Předností Dánská je především Baltské a Severní moře. Ve východní části se nachází fjordové oblasti a na opačné západní straně se nachází spíše mělké písčiny. V Dánsku se jako místo na krásnou dovolenou doporučuje nejsevernější oblast okolo města Skagen. Na tomto místě je okouzlující především moře a jeho pláže. Dále také husté borovicové prostředí a v neposlední řadě typická dánská architektura.
Island
Jako poslední stát, který si krátce představíme je Island. Rozmanitost toho ostrova je opravdu dech beroucí. Najdete tu sopečné termální prameny, sopky, hory i nížiny, vodopády, pozoruhodné pobřeží, kaňony, nebo třeba horké gejzíry. Na Islandu je lákavou destinací například oblast v okolí města Vík.
Využijte nabídky zájezdů
Možná vás tento stručný popis inspiroval k úvaze o vaší příští dovolené. Pokud ano, můžete využít vysoké nabídky různých zájezdů. Díky nim se vám jednoduchým způsobem podaří navštívit ty nejlepší a vyhlášené destinace severní Evropy.