Spánek vyžaduje prostor

Jelikož opravdu prospíme třetinu života, nemělo by nám být lhostejné, kde tento čas trávíme. Atmosféra místa pro spaní by měla být příjemná, harmonická a v místnosti by měly být použité přírodní materiály. Abyste mohli ráno vstát odpočinutí je zapotřebí kvalitní postel a matrace. Nebojte se při výběru oslovit odborníky a nechat si poradit.
větrák nad postelí.jpg
Ložnici ovšem netvoří pouze postel a matrace, ale také je tato místnost tvořená z úložných prostor pro oblečení. Vybrat si můžete z velkého množství designových ložnicových setů různých stylů, ale i barev. Spánek opravdu potřebuje prostor. Ložnice by neměla být ten nejmenší pokoj bytu nebo domu. Existuje totiž mnoho negativních vlivů, které ovlivňují náš spánek. A mnohdy si je ani neuvědomujeme. Za nespavost totiž může i umístění ložnice v bytě nebo domě a také orientace postele. Lidský dospělý jedinec potřebuje při osmi hodinovém spánku 15 -20 m3 vzduchu. Pokud jste v ložnici dva, je ta spotřeba už 40 m3. Při plánování ložnice je tedy potřeba k této skutečnosti přihlédnout.
 snídaně v posteli.jpg

Co v ložnici ano a co ne?

 
I když se Vám to možná nezdá tak i podlaha je velmi důležitá v ložnici. Mezi nejvhodnější materiál je považován korek, dřevo, keramická dlažba anebo koberec z přírodních materiálů. Pokud zůstaneme u materiálů, je důležitý faktor i materiál oděvů, v kterých spíte a materiál lůžkovin. Mezi nejvhodnější je považován len. Mezi záporné věci v ložnici je budík a televizor. A neměli by se tedy v této místnosti nacházet. Působí na spícího člověka záporně a zhoršují spánek a tím i jeho zdraví. Do této místnosti ani nepatří nic co je s pjato s prací. V menších bytech jsme totiž zvyklí dávat pracovní stůl do ložnice. Nepaří zde ani křiklavé a zneklidňující barvy v odstínu červené a černé.
 
Užívejte si pobyt v relaxační zóně Vaší ložnice. Je to Vaše království, ve kterém odpočíváte, nabíráte nové síly i inspirace.