Střílet se dá i bez zbrojního průkazu

Poslední dobou stále narůstá zájem našich občanů o získání zbrojního průkazu. Důvody mohou být různé. Pro někoho je to jen zajímavý koníček, při kterém zažijí trochu toho adrenalinu a někdo se cítí momentální politickou situací natolik znepokojen, že si chce pořídit legálně zbraň pro možnost obrany své rodiny nebo majetku. Ať už jsou důvody jakékoliv, jisté je, že získání osvědčení k držení palné zbraně není složitou záležitostí. Ačkoliv pravidla jsou logicky přísná. Na území České republiky se nacházejí střelnice, kde je možné si například jen vyzkoušet „nanečisto“, jestli je právě pro vás výuka střelby to pravé.

střelnice

  • Na samotnou výuku se mohou přihlásit začátečníci, pokročilí i profesionálové, kteří se chystají na národní či mezinárodní soutěž.

Pro zábavu i pro skutečnou výuku

Veškerá výuka probíhá pod vedením profesionálního trenéra střelby. Rozhodně se nejedná o žádný vojenský výcvik, při kterém netrénovaný člověk zažije neúměrný dril. Atmosféra je naopak uvolněná a příjemná.

  • Pro soukromé skupiny nebo firmy je k dispozici posezení s občerstvením, které se kombinuje se střelbou.

Na výuku se hlásí také ti, kteří se rozhodli prosadit v reprezentaci. Své předpoklady zjistíte během krátké doby. Za dobu, po kterou se výuka provádí, vyšlo z kurzů několik státních reprezentantů, a dokonce i mistrů republiky. Většinou se jedná o brokové disciplíny. Tento zajímavý koníček už dávno není jen otázkou takzvaně „silného pohlaví“. Velké úspěchy v této oblasti slaví i dámské družstvo.

postole

  • Jestliže se na střelnici dostaví turisté, kteří si chtějí jen zpříjemnit a zpestřit netradičním způsobem svou dovolenou, je právě pro ně připraven dvou až tříhodinový program, ve kterém si mohou vyzkoušet více zbraní.

Střelnici je tedy možné navštívit i bez platného zbrojního průkazu. Vše totiž probíhá pod odborným dohledem.