Ubytování v Českých Budějovicích jako příležitost k pobytu v malebné krajině

Soutok dvou řek Malše a Vltavy vytvořil v dávné minulosti příhodné podmínky pro zakládání prvních obytných budov, které se sdružovaly v osady a později se staly základem pro vznik městského celku. Zdroje pitné vody byly ve středověku základním předpokladem k přežití v krajině, snáze se tu pěstovalo obilí, ovoce i zelenina a přispěla k tomu i Českobudějovická a Třeboňská pánev, kde je v průběhu roku dostatečně dlouhá délka slunečního svitu. Z původně zemědělské osady se České Budějovice vypracovaly na správní centrum Jihočeského kraje, ale zároveň si zachovaly jedinečné památky, které nám tu zanechali naši předkové.

České Budějovice

Zajistíte-li si ubytování v Českých Budějovicích a okolí, budete mít příležitost navštívit nejen městskou památkovou rezervaci, starobylé domovní fasády na náměstí Přemysla Otakara II. a Černou věž, ale máte jedinečnou příležitost zavítat k jedné z nejkrásnějších oblastí naší země – na Třeboňsko a Českokrumlovsko. Do Blanského lesa a k údolí Vltavy s Lipenskou přehradou a mnoha památkami, např. kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna, s hradem Rožmberk nad Vltavou a renesančním skvostem v Českém Krumlově.

Rožmberk nad Vltavou

Do těchto míst se každoročně sjíždí stovky až tisíce cyklistů, turistů a vodáků, je tu skutečně velmi působivá krajina, posetá lesy, loukami, rybníky a říčními toky, mírně zvlněná i plochá, velmi rozmanitá ve svém profilu a vhodná i pro fotografy, kteří tu mohou zachytit jedinečná panoramata. Můžete se o tom přesvědčit např. v Třísově, na Dlouhém vrchu u Rudolfova či na Kleti, odkud máte Blanský les a přilehlé okolí jako na dlani.

Rozmýšlíte-li se nad tím, kde budete trávit Vánoce a Silvestra, kam zajet na prodloužený víkend o Velikonocích, anebo kde pobývat na začátku července, kdy se volné dny prodlužují i o dva státní svátky, můžeme vám tento kout naší země vřele doporučit.