Veganství jako životní styl

Někteří si ani nedovedou představit, jakou rychlostí roste veganství a také vegetariánství. Obrovské posílení vyjadřují také celebrity. Existuje velká spousta hvězd, které lze zařadit mezi vegany nebo vegetariány. Být vegan ale není tak úplně o životním stylu, ale o filozofii.

Vegan je člověk, který odmítá nejen využívání ale i zneužívání zvířat a to k lidskému užitku. Děla to totiž z přesvědčení, že živočišné produkty lze nahradit rostlinnými.
houby a zelenina

Od vegetariánů, kteří odmítají maso, vegani odmítají plně všechny produkty, které pochází ze zvířat. Jedná se o vejce, mléko, med apod. Člověk by si myslel, že se bude jednat pouze o potravu, ale jedná se i o kosmetiku, vlnu nebo dokonce hedvábí.

Lékaři lidem veganství nerozmlouvají. Musí je ale poučit o rizicích, jelikož tím, že nekonzumují velkou spoustu věcí, ztrácí spoustu vitamínů a stopových prvků, které náš organismus potřebuje pro správné fungování. Jestli je ale něco, co vegani rozhodně mají, pak je to velký počet hořčíku, draslíku nebo vlákniny.

I přes stravovací návyky je pro některé lidi velmi těžké tento způsob života dodržovat. Jejich přesvědčení se totiž musí stát jakýmsi náboženství každého z nich.

Jestli je něco, co se na člověku rozhodně odrazí, pak je to žít v synergii s přírodou.
jídlo vegana

Odstranění ze stravy výrobky, které jsou masné, není až tak velký problém. Problém je spíše s tím, co nabízí většina restaurací. Téměř všechny jídelní lístky obsahují jídla, která mají vejce nebo mléčné výrobky.

V dnešní době roste počet veganských restaurací a obchodů, kde je možné zakoupit výrobky, které jsou specializované.

Možná si říkáte, proč by se člověk měl rozhodnout pro rostlinnou stravu. Rostlinná strava je životu prospěšná. Pokud člověk přestane konzumovat maso a začne se stravovat vegansky nebo vegetariánsky, může se díky tomu vyhnout velké řadě nemocí.

Mezi známé celebrity, které jsou vegetariány nebo vegany, patří například Jared Leto, Petra Němcová, Brad Pitt a mnoho dalších.