Výhody a negativa nebankovních úvěrů

Nebankovní půjčky jsou skvělou možností pro všechny, kdo potřebují rychle finance a tradiční poskytovatel pro ně není východiskem. Pokud máte záznam v registru dlužníků nebo máte nízké příjmy, je to pro vás ideální možnost. Musíte ale samozřejmě zvážit všechna pro a proti a posléze se sami rozhodnout.

mince Anglie

Pár nevýhod

Kladů u nebankovních úvěrů najdete opravdu spoustu. Ale samozřejmě můžeme najít i pár bodů na druhé straně stupnice. Tím, co uvidíte a pocítíte nejvíce, je vysoká úroková sazba. Na tom ale nic nezměníte. Vyšší úrok je dán tím, že peníze nejen skutečně dostanete, ale také hodně rychle.

S tím souvisí také další mínus, a to je vyšší přeplacená konečná částka. S tím ale musíte počítat už na začátku a spočítat si, jestli se to vyplatí. Drobným problémem by mohlo být i to, že je jich na trhu nepřeberné množství a vyznat se v nich není snadné. A přehledné nejsou ani samotné smlouvy, které je nejlepší nechat si zkontrolovat od právníka, pokud to bude možné.

A teď k výhodám

Půjčku získáte prakticky vždy, a to i se záznamem v registru dlužníků. A projde vám i exekuce nebo insolvence. Obrovským pozitivem je také fakt, že nemusíte dokládat svůj měsíční příjem. Je pouze na vašem svědomí, jestli dokážete splácet nebo ne. Rozhodnout a spočítat si to musíte sami.

Vyhovovat všem jistě bude i krátká doba splatnosti, kterou nabízí většina nebankovních společností. A to díky tomu, že se většinou jedná o menší částky. Existují i tzv. půjčky před výplatou, kdy si vezmete jen pár tisíc a na splacení máte maximálně jeden měsíc. U takového miniaturního úvěru ale musíte počítat s vyššími úroky.

účetní program

Největším plusem je samozřejmě rychlost. Když se dostanete do finančních potíží, tak potřebujete pomoci okamžitě. A právě s tím vám tyto společnosti dokonale pomohou. Schválení i peněz jako takových si ve většině případů můžete užívat již během pár minut. Tak co myslíte? Vyplatí se vám to?