Vyhřívání sluníčkem nic nestojí

Konečně se objevují první sluneční paprsky, které hřejí natolik, abychom mohli odložit svetry a tlusté ponožky do skříně. Vyměníme je za trička a sandály a za krátký čas dokonce i za letní šaty a šortky. To už skoro nastává čas na to, ochutnat první letošní koupání doma na zahradě. Ale bohužel. Voda v nádrži je stále nepříjemně studená a vás čeká mnoho a mnoho dní čekání. Aby nesmělé sluneční paprsky vodní hladinu prohřály dostatečně. Je třeba jim trochu pomoci a zesílit jejich účinek.

opalování

Ptáte se, jak na to? S pomocí solární plachty! Umísťuje se přes zahradní bazén tak, aby se dotýkala vodní hladiny a prohřívání vody bude zakrátko zahájeno. Velmi brzy si budete moci užít první koupání. Solární plachta je výborná na začátku koupací sezóny, protože vám umožní rychleji zahájit domácí plavkovou sezónu, plnou koupání a opalování. Plachtu však oceníte i ve večerních a nočních hodinách v období, kdy jste již docílili požadované teploty vody.

Přikrytí nádrže solární plachtou vám zajistí, že se v nočních hodinách nebude voda ochlazovat tak rychle, jako by nastalo v situaci, kdy zapomenete bazén přikrýt. A v čem vám ještě může být prospěšná? Pravidelné zakrývání bazénu velmi pomáhá ve snížení množství nečistot, které se vám do vody dostávají. Také se sníží množství drobného hmyzu, které nachází smrt na vaší vodní hladině. A nemusíte se obávat, že by se solární plachtou vypadal váš zahradní bazén nevzhledně. Solární plachta rozhodně nemusí znamenat jen smutnou černou barvu. Vybrat si můžete z několika variant podle velikosti a tvaru vašeho bazénu. Na letošní první koupání se budete moci těšit mnohem dříve, než bývalo https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/florida-po-jagrovi/r~325cd6b2ba1711e7a8460025900fea04/zvykem. Sluníčko má zkrátka mocnou sílu a prohřálo vaši vodu zcela zadarmo!

slunce

Solární plachtu je třeba mít ve výbavě už před začátkem letní sezóny. Neotálejte s jejím výběrem!