Vztah na dálku – jak ho udržet?


Zamilovat se můžete na kterémkoliv místě bez toho, aby vás na to někdo předem upozornil. Často svou spřízněnou duši můžete potkat na nějaké společenské události, která vás sice přivedla na stejné místo, ale vaše cesty vedou každá jiným směrem. Je možné žít ve vztahu, který se udržuje na dálku nebo je už předem tento vztah odepsaný k záhubě?
festival barev

DÍKY SYSTÉMU TO MŮŽE FUNGOVAT

Každý vztah na dálku má nepsaná pravidla. A pravidla vedou k nějakému sytému, který má zabezpečit to, aby vše klapalo i přes to, že vás od sebe dělí několik vzdálených mil.
1.     KONTAKT– v první řade je nutné mít nějaký kontakt, díky kterému budete pořád ve spojení, v dnešní době jsou neomezené možnosti toho, jak spolu komunikovat i přes to, že nebudete fyzicky spolu. A díky Bohu za ně!
2.     SCHŮZKY– měli byste si stanovit co možno nejvíce schůzek, kdy budete spolu i jako běžný pár. Zaměřte se především na víkendy, svátky, ale klidně si udělejte delší cestu i přes týden, kdy svého milovaného navštívíte.
3.     DŮVĚRA– každý fungující vztah musí podléhat určité důvěře z obou stran. Musíte si být jistá, že váš partner i přes dálku, která vás od sebe odděluje, je oddaný jen vám a nemá „nečestné úmysly“.
4.  ŽÁRLIVOST STRANOU– tlak a žárlivost, kterou do vztahu přinesete, vám ho rozhodně naruší. Musíte být hodně ohleduplná a někdy se i kousnout i přes to, že nevíte s jakou kámoškou to zrovna šel ven.
stát naproti

UDRŽET VZTAH NA DÁLKU – LZE JEN DO URČITÉ DOBY

Fungovat ve vztahu, který je dálkového charakteru lze v případě, že se jedná o dočasnou záležitost. Musíte si však uvědomit, že vás to bude stát hodně úsilí a bude to počáteční zkouška ve vašem životě s partnerem, který je od vás vzdálený více, než je obvyklé. Časem budete muset řešit otázku společného bydlení a přestěhování do jednoho města, ve kterém si vybudujete stálé zázemí. V případě, že se tak nestane, není bohužel velká šance k tomu, že vám váš vztah vydrží. Naděje, že budete takhle šťastní delší dobu, je totiž skutečně mizivá.