Zvířátko pro seniory


Někteří lidé ve stáří zůstanou bohužel osamoceni. Ztratí životního partnera, rodina má málo času. Pak nastává doba, kdy je vhodné pořídit nějakého zvířecího přítele. Poradíme vám, jak takového domácího mazlíčka vybrat.
Pro začátek je potřeba vědět tyto informace:
·        kolik času mu můžete věnovat
·        kolik peněz chcete do něj investovat
·        jak jste na tom s pohyblivostí
·        jak o něj bude postaráno, když nebudete pár dnů doma
 psy a kočky.jpg
Pokud máte jasno ve výše uvedených bodech, usnadní to váš výběr a zvolíte vhodného společníka. Například člověk, který toho nemůže každý den moc nachodit a není majitelem velké zahrady, si nevybere pejska, kterého je třeba pravidelně venčit. A ten, kdo naopak přes den moc doma není a zúčastňuje se i delších výletů, by si neměl pořizovat kočičku. Byla by sama doma moc smutná. Právě psi a kočky bývají nejčastějšími kamarády a platí to i v případě seniorů.
pes u okna.jpg 
Věrný přítel pes
Pejsek je věrným přítelem, který svého páníčka následuje na každém jeho kroku. A také ho bezmezně miluje Je to zvířátko, které lze nejlépe vychovat. Takového pejska můžete brát všude sebou. Na procházkách se také můžete seznámit s dalšími pejskaři.
Plemena psů vhodná pro seniory:
–       Zlatý a Labradorský retrívr (učenlivý, inteligentní, věrný, kliďas)
–       Charles španěl (přátelský)
–       Kavalír King (přátelský)
–       Maltézský psík (malý, mazlivý)
–       Yorkshirský teriér (společenský, veselý)
 britská krátkosrstá kočka.jpg
Přítulná společnice kočka
Pokud trávíte většinu času doma, bude pro vás vhodnější společnicí kočička. Je vhodná pro seniory s pohybovým omezením, nemusí se venčit (toaletku umístíte doma). Nechte se v klidu hýčkat jejím léčivým vrněním!
Z plemen jsou vhodné například Britské modré, Radgoll, Maiské mývalí. Ale výbornou kamarádkou může samozřejmě být i „obyčejná Micina“. Senioři často volí odrostlejší kočku z útulku, ty jsou pak přítelkyněmi nejvěrnějšími a nejvděčnějšími. A usnadní vám to výběr. Tyto čičiny si vyberou totiž vás!