Udeřte hřebík na hlavičku

Jestliže přemýšlíte nad tím, co všechno musíte udělat proto, aby se vám vaše podnikání dařilo a vaše obchody šly jako po másle, tak rozhodně nezapomeňte na optimalizace www stránek. Rádo se na to zapomíná.

dolar pod lupou

A není divu, běžného obchodníka něco podobného zpravidla nenapadne. A proč by také mělo. Obchodníci míří na jiné cíle a jsou zběhlí v jiných sférách, než je správa výpočetní techniky a internetu. Mnohé z nich proto ani nenapadne, jakou mohou hrát roli další okolnosti. Většina obchodníků se proto spokojí s tím, že si vytvoří anebo si nechá vytvořit pěkné webové stránky, a poté již jen čekají na úspěch. Ale ono to s tím úspěchem není tak snadné. A to brzy zjistí každý, kdo do vyhledávače zadá heslo odpovídající svému podnikání, a kupodivu se mu na první a ani třeba na druhé straně odkazů neobjeví jeho webové stránky. A to pak člověka zamrazí a začne pátrat po tom, kde se stala chyba.

obchod v letáčku

Mít stránky neznamená být vidět

Jenže pes je zakopán v tom, že i když bude takový běžný člověk pátrat, jako divý, tak stejně na nic nepřijde. Málokdo totiž ví, co je to seo optimalizace webových stránek, a ještě méně lidí si dokáže představit, že k tomu, abyste slavili úspěchy na internetu nestačí jen mít krásné webové stránky a zaplacenou inzertní reklamu. K tomu je zkrátka třeba mnohem víc.

pro vyhledání

Bez pomoci ani ránu

Vyhledávače totiž sledují, jak to s těmi vašimi webovými stránkami je. Zda se jedná o samostatně stojící solitér anebo o stránky, kterých si někdo všímá, a na které tudíž někdo odkazuje. A čím více jiných stránek na vás bude odkazovat, tím lépe. A to je samozřejmě velmi jednoduše řečeno. Nicméně jasné je, že pokud nebudete mít k ruce skutečného odborníka na seo optimalizaci, tak si vás na internetu prostě nikdo nevšimne.